Mężczyzna pracuje jako agent w agencji nieruchomości

Wybór dobrej agencji nieruchomości

Artykuł partnera.

Chcąc sprzedać lub kupić nieruchomość, warto skorzystać z usług biura nieruchomości. Zapewnia to nie tylko wygodę, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Nie musimy wówczas zajmować się kwestiami prawnymi oraz wszystkimi formalnościami, które bywają zawiłe. Wszystko to wykona za nas pośrednik, czyli przedstawiciel agencji nieruchomości. Tylko na co zwrócić uwagę przy jej wyborze, żeby świadczone usługi były na najwyższym poziomie?

Profesjonalne podejście i dobre opinie

Zanim powierzymy sprawy związane ze sprzedażą, wynajmem lub kupnem nieruchomości konkretnej agencji nieruchomości, najpierw warto zrobić research i porównać ze sobą oferty agentów. Decyzja z pewnością nie powinna być podyktowana niską ceną.  Czasami lepiej jest zapłacić nieco drożej, ale agencji z doświadczeniem, która ma na swoim koncie wiele sukcesów i profesjonalnie podchodzi do swojej pracy. Jak to sprawdzić? Jednym z ważniejszych wyznaczników jest zakres usług. Profesjonalna agencja nieruchomości w ramach współpracy opracowuje indywidualną strategię marketingową, oferuje wsparcie w negocjacjach, pomaga ustalić optymalną cenę etc. Innymi słowy: im szerszy wachlarz, tym lepiej. Kolejnym kryterium, które może okazać się cenną wskazówką są opinie innych klientów. Jeżeli przeważają pozytywne, to jak najbardziej możemy rozważyć podjęcie współpracy z taką agencją nieruchomości.

Audyt prawny przed zakupem

Kupując nieruchomość, bardzo istotne jest sprawdzenie, czy wszystko jest zgodne z tym, co podaje osoba sprzedająca. Mowa m.in. o zadłużeniu lokalu. Na to i inne pytanie pozwoli odpowiedzieć audyt prawny nieruchomości. Jego przeprowadzenie pozwala uniknąć przykrych niespodzianek co do stanu technicznego, prawnego oraz finansowego nabywanej nieruchomości. TGC Corporate Lawyers zajmuje się przeprowadzaniem takich audytów, a także doradztwem i reprezentowaniem klienta przy transakcjach.

Kupno nieruchomości to duża inwestycja, dlatego warto skorzystać w takiej sytuacji z agencji nieruchomości cieszącej się dobrą opinią, która zadba o kwestie formalne i ułatwi pomyślną finalizację transakcji.

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.