Flaga Danii powiewa na wietrze na maszcie

Zwrot podatku z Danii z biurem rachunkowym. Szybko i bezpiecznie otrzymasz pieniądze na konto. Sprawdź jakie to proste!

Artykuł partnera.

W Danii mieszka około 30 tysięcy Polaków. Duńczycy cenią sobie naszych fachowców, którzy podejmuja się pracy zarówno fizycznej jak i umysłowej. Według statystyk można zarobić tam nawet 30 tysięcy złotych, co w przeliczeniu daje nam około 50 tysięcy koron. Wiele osób decyduje się na wyjazd ze względu na wysokie zarobki. Dlatego praca w tym kraju jest tak atrakcyjna. Polacy otrzymują zatrudnienie w branży budowlanej, wykończeniowej czy transportowej, jak również tam, gdzie jest praca fizyczna. Jedna rzecz jest niezwykle istotna. Będąc w Danii zatrudnionym w oparciu o umowę o pracę, Polacy zobowiązani są do rozliczania duńskim urzędem skarbowym – SKAT.

Rozliczenie podatku z Danii – najważniejsze informacje dla podatnika

Każdy, kto osiąga legalny dochód w Danii, ma obowiązek rozliczenia się z urzędem skarbowym. Osoby, które nie posiadają statusu rezydenta muszą to zrobić najpóźniej do 1 maja. Druga grupa, czyli podatnicy mający status rezydenta, czas ten zostaje im wydłużony do 1 lipca. Nie wolno bagatelizować tematy, gdyż SKAT ma prawo nałożyć na podatnika karę finansową za niezłożenie deklaracji podatkowej w wysokości 5 tysięcy koron duńskich.

Poznaj bliżej duński system podatkowy. Rozlicz podatek nawet do trzech lat wstecz

W Danii podatnicy mają możliwość wstecznego rozliczenia. Oznacza to, że podatek z 2019 roku wciąż można dostarczyć do urzędu skarbowego i otrzymać zwrot nadpłaconego podatku. W tym celu należy skompletować wymagane dokumenty. Jednym z najważniejszych jest ten, na którym widnieją nasze zarobki – Oplysingsseddel. Pracownik otrzymuje ją po zakończeniu pracy od pracodawcy.

Jedną z zalet rozliczenia ze SKAT są ulgi podatkowe. Polacy, którzy pracują w Danii legalnie, mają prawo od odliczenia od podatku, np. zwrotu kosztów podróży na trasie Polska – Dania, kosztów zakwaterowania lub wyżywienia. Więcej o ulgach przeczytasz na https://borsukpodatki.pl/zwrot-podatku-dania/. Na blogu możesz przeczytać również inne podatkowe informacje, które pozwolą Ci rozliczyć podatek bez problemu.

Oszczędź czas i rozlicz się przez Internet. Biuro rozliczeniowe Borsuk Podatki odzyska za Ciebie Twoje pieniądze

Borsuk Podatki to biuro, które pomaga od ponad 20 lat Polakom w ich rozliczeniach podatku z zagranicy. Do tej pory udało się odzyskać ponad 150 milionów euro, np. z błędnego obliczania składek na podatek dochodowy. Średnia kwota zwrotu podatku z Danii to nawet 1200 euro, a całość trafia na polskie konto podatnika. Skorzystaj z oferty ekspertów z branży podatków zagranicznych i otrzymaj wysoki zwrot podatku z Danii.

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.