Ubezpieczenie mienia firmowego.

Ubezpieczenie mienia firmowego – o tym warto pamiętać!

Artykuł sponsorowany.

Prowadząc działalność gospodarczą w Poraju, trzeba brać poprawkę na losowe zdarzenia, które mogą narazić przedsiębiorcę na spore straty, włącznie z utratą całego dorobku życia. To ważny argument przemawiający za objęciem firmowego mienia odpowiednią ochroną.

Od jakich zdarzeń można ubezpieczyć firmowe mienie?

Zakres ochrony to jeden z kluczowych czynników wpływających na skuteczność ubezpieczenia. O różnych opcjach do wyboru w tym obszarze powinna poinformować przedsiębiorcę wybrana przez niego agencja ubezpieczeniowa. Poraj to doskonały przykład miejscowości, gdzie stacjonarną działalność prowadzi wiele towarzystw ubezpieczeniowych, w związku z czym niezbędne informacje można uzyskać od ręki. Agent ubezpieczeniowy Tomasz Markiewicz prowadzący w Poraju biuro PZU wskazuje na takie zdarzenia jak: kradzież z włamaniem, rabunek, wandalizm oraz ogień i pozostałe ryzyka wchodzące w skład tzw. pakietu ogniowego. Wielu przedsiębiorców decyduje się na wykupienie polisy w formule All Risks uwzględniające wszystkie zdarzenia losowe, które nie zostały wyłączone w umowie. Pod numerem telefonu 698664180 lub wysyłając maila na adres tmarkiewicz@agentpzu.pl, można uzyskać informacje na ten temat.

Jakie składniki firmowego majątku podlegają ubezpieczeniu?

Zgłaszając mienie firmowe do ubezpieczenia, koniecznie należy zapoznać się z warunkami umowy. To, jakie składniki firmowego majątku podlegają ubezpieczeniu, zależy od ubezpieczyciela i konkretnej oferty, jaką proponuje agencja ubezpieczeniowa. Poraj zapewnia pod tym względem różne warianty do wyboru. Najczęściej ubezpieczane są m.in.: firmowe nieruchomości wraz z wyposażeniem, środki obrotowe w postaci np. towarów w magazynie, sprzęt budowlany i maszyny, linie produkcyjne, specjalistyczne oprogramowanie i dane przechowywane w systemach informatycznych, nakłady inwestycyjne poniesione na przystosowanie nieruchomości do potrzeb związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, środki obrotowe w transporcie etc. Pełna lista elementów majątku objętego ochroną jest zamieszczona w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.