Koiety szukają ubrań w stylu vintage

Moda na styl vintage. Co to znaczy i jakie ubrania są teraz modne?

Oglądając stare zdjęcia naszych mam i babć często wprawiają nas w zachwyt stroje, jakie nosiły kobiety w ich czasach. Mimo iż to różne pokolenia i moda wyglądała u nich inaczej, ubiór minionych epok nadal zachwyca nas tak samo. W swoich codziennych stylizacjach staramy się wdrażać elementy pochodzące z tych stylów, jednak nie zawsze wiemy jak to zrobić. Właśnie dlatego przygotowałyśmy dla was mały przewodnik, dzięki któremu styl vintage nie będzie już straszny i na dobre zagości w waszej codzienności!

Czym jest styl vintage?

Moda na styl vintage oznacza wzorowanie się i wkomponowywanie elementów ubioru bądź pełnych stylizacji na podstawie trendów z minionych lat. Każda z epok w modzie może wyróżnić się swoimi charakterystycznymi cechami i to właśnie z nich czerpie styl vintage. Tak naprawdę możesz samodzielnie przeprowadzić taką selekcję. Wystarczy, że poprzeglądasz zdjęcia z różnych okresów czasu i odnajdziesz to, co wzbudzi twój największy zachwyt. Tym tropem dotrzesz do konkretnych ubrań, fasonów, krojów czy kolorów. Znaleziska te staną się twoim indywidualnym sposobem na przemycenie stylu vintage do garderoby.

Ubieranie się w stylu vintage bazuje głównie na ubraniach pochodzących z second-handów, odnalezionych na rodzinnych strychach bądź szytych obecnie, ale odwzorowujących modę minionych lat. Ogrom sposobów na wdrożenie vintage do współczesnej szafy, pozwala na odnalezienie idealnego ubrania dla swojego gustu oraz sylwetki.

Sukienka w stylu vintage

Sposoby na ubieranie się w stylu vinatge

Najbardziej przeważającą obecnie modą w stylu vintage jest ta na lata 90. Najpopularniejszą częścią garderoby, która dosłownie przejęła większość półek w sklepach są spodnie typu mom jeans. Prościej mówiąc, są to niebieskie dżinsy z wysokim staniem, które przylegają do brzucha, pośladków i ud, a następnie rozszerzają się, ale pozostawiając prostą nogawkę. W celu urozmaicenia niekiedy podwija się dodatkowo nogawkę, aby odsłaniała kostki. Do spodni tego typu zakłada się najczęściej białą górę np. zwykły t-shirt. Wykończeniem takiego outfitu są białe buty, najlepiej na lekkiej platformie.

Innym sposobem na wdrożenie stylu vintage jest zagłębienie się w jeszcze odleglejsze epoki. Możesz przykładowo odnaleźć się w retro sukienkach typu pin-up, które najczęściej posiadają duży wzór w grochy i mocny kolor np. czerwony. Odmienne od wspomnianych sukienek będą te pochodzące w lat 20. Posiadały one prostą formę tuby, bez wcięcia w talii. Najczęściej były zdobione frędzelkami i cekinami, a ręce pozostawały odsłonięte.

A teraz czas wybrać się na rodzinny strych! Kto wie, jakie perełki tam na ciebie czekają?

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.