Kobieta zakład konto zagraniczne

Konto zagraniczne – czy warto lokować pieniądze w zagranicznym banku?

Zagraniczny rachunek bankowy może posiadać każdy, kto jest obywatelem państwa członkowskiego Unii Europejskiej. Obowiązujące aktualnie prawo określa również te sytuacje, kiedy konto zagraniczne mogą posiadać również firmy. Wiele osób zastanawia się czy lokowanie pieniędzy na koncie prowadzonym przez bank w innym kraju jest opłacalne. Okazuje się, że w wielu przypadkach jest to krok, na który naprawdę warto się zdecydować. Kiedy rachunek zagraniczny się sprawdzi i co zyskamy, decydując się na niego?

Co daje konto zagraniczne?

Decydując się na założenie konta zagranicznego, stawiamy na rozwiązanie, które zapewnia nam efektywną niezależność od sytuacji politycznej w naszej ojczyźnie. Sytuacja gospodarcza panująca w Polsce przestaje mieć wówczas tak duże znaczenie. Konto zagraniczne to dobry wybór również w przypadku firm, które chcą zyskać możliwości inwestycyjne w innych krajach. Decydując się na założenie takiego rachunku, można korzystać ze wszystkich instrumentów finansowych, które dostępne są w danym kraju. Wielu specjalistów podkreśla również, że jest to sposób na uniknięcie zajęcia środków finansowych przez wierzycieli. Zagraniczny rachunek bankowy pozwala cieszyć się stojącą na naprawdę wysokim poziomie tajemnicą bankową, od której w Polsce funkcjonuje wiele wyjątków.

Jak założyć konto zagraniczne?

Decydując się na posiadanie konta zagranicznego, można oczywiście pokusić się o jego samodzielne założenie. Wymaga to jednak dużego zaangażowania i wiąże się z koniecznością sprawdzenia szeregu spraw. Dlatego wszystkich, którzy chcą posiadać konto zagraniczne odsyłamy na stronę https://www.thompsonstein.com/. Jest to serwis firmy zajmującej się zakładaniem takich rachunków bankowych. Decydując się na skorzystanie z pomocy specjalistów, można być pewnym, że wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik. Co więcej, doświadczeni pracownicy załatwią wszystko za nas. Nie trzeba wówczas martwić się żadnymi formalnościami ani tracić czasu na poszukiwanie informacji na temat procedury zakładania rachunku.

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.