geschäftsmann arbeitet am schreibtisch

Jaki program księgowy wybrać dla małego przedsiębiorstwa?

Mikrofirmy i małe przedsiębiorstwa stanowią dużą część rynku. Nawet w dobie kryzysu znajdzie się jakiś obszar, który warto zagospodarować. Niewątpliwie można zauważyć ciągły wzrost liczby małych firm. Przedsiębiorstwa rozwijają się, zatrudniają kilku lub kilkunastu pracowników w różnych formach umów o pracę. Już na samym początku należy określić, czy chcemy korzystać z usług biura rachunkowego, czy wolimy prowadzić księgowość samodzielnie. Jaki program księgowy będzie najlepszy dla małej firmy?

Program księgowy dla małego przedsiębiorstwa

Rozwiązaniem dla małej firmy będzie przede wszystkim książka przychodów i rozchodów. Prosty program księgowy powinien umożliwiać prowadzenie księgi jak i ewidencji ryczałtowej. Warto znaleźć oprogramowanie, które będzie intuicyjne, funkcjonalne, łatwe w obsłudze i zgodne z obowiązującym prawem rachunkowym. Księga przychodów i rozchodów zapewni małym przedsiębiorcom kompleksową obsługę księgowości, nawet na początku działalności.

Bez wątpienia wybór partnera biznesowego udostępniającego oprogramowanie księgowe jest bardzo ważny. Wcześniejsza analiza księgowa bardzo się opłaci. Zmian prawnych jest w ciągu roku bardzo dużo, dlatego należy wybrać program, który będzie na bieżąco aktualizowany. Dla małej firmy istotna jest często cena. Książka przychodów i rozchodów powinna zawierać wszelkie funkcjonalności i zmiany prawne, a dodatkowo darmowe aktualizacje i pomoc techniczną.

Potrzeby finansowo-księgowe małej firmy

Program księgowy dla małego przedsiębiorstwa musi posiadać także funkcje kadrowe. Zarządzanie kadrami i płacami to nieodłączna część prowadzenia działalności. Księga przychodów i rozchodów musi być zintegrowana z obsługą pracowników i wynagrodzeń. Oprócz ewidencji, program księgowy powinien umożliwiać rozliczenie płac i prowadzenie kadr. Istotne jest naliczanie wynagrodzeń, czy zasiłków. Ważne są także najnowsze funkcjonalności, jak na przykład obsługa Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Co więcej, w małej firmie warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje programu księgowego. Nie zapominajmy o archiwizacji, kopii zapasowej, czy sporządzaniu i wysyłce dokumentów. Odpowiedni program powinien gwarantować bezpieczeństwo danych, a także umożliwiać wypełnianie i wysyłanie druków. Integracja z zewnętrznym systemem to teraz “must-have”. Oprogramowanie księgowe musi zapewniać integrację z narzędziem do tworzenia kopii zapasowej oraz z programem dającym możliwość wysyłania dokumentów.

baner

Funkcjonalny program księgowy

Prowadzenie małej firmy tylko wydaje się być mało wymagające. Prowadzenie księgowości samodzielnie jest jednak możliwe z odpowiednim programem księgowym. Funkcjonalna książka przychodów i rozchodów z ewidencją ryczałtową umożliwia generowanie i wysyłkę plików JPK oraz e-Deklaracji, czy rozliczanie ewidencji zakupów i sprzedaży. Posiada także dodatkowe funkcje, jak automatyczne rozliczanie kosztów eksploatacji samochodów, czy masowy podpis PIT-11. Kluczowy jest również dostęp do pomocy doradców serwisowych.

Jeśli prowadzisz mały biznes wybierz program księgowy od zaufanego partnera. Kieruj się przede wszystkim potrzebami Twojej firmy, funkcjonalnościami oprogramowania i doświadczeniem producenta. Sprawdzony program to gwarancja bezpieczeństwa.

Wypróbuj za darmo program KPiR od Varico i rozwijaj swój mały biznes!

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.