Świętowanie jubileuszu w firmie
Źródło: Pixabay.com

Jak celebrować jubileusz firmy?

Każda okrągła rocznica istnienia oraz działalności firmy to duży powód do dumy. Z każdym rokiem firma potwierdza swoją stabilną pozycję rynkową, a nawet powiększa swoją renomę. Dlatego też wielu przedsiębiorców decyduje się celebrować jubileusz firmy wraz z pracownikami i partnerami biznesowymi. Pomysłów na jubileusz firmy może być naprawdę wiele. Jednak warto najpierw zastanowić się, co chcemy połączyć z obchodami jubileuszu firmy oraz w jaki sposób pokazać swoją markę. Oczywiście ważny jest też budżet, jaki chcemy przeznaczyć na pudełka z prezentami czy zorganizowanie dużej imprezy.

Najważniejszy jest budżet imprezy

Nawet najbogatsza firma musi wziąć pod uwagę budżet wymyślając pomysły na jubileusz firmy. Trzeba przede wszystkim zastanowić się, jaką kwotę ogólnie można przeznaczyć na jubileusz firmy. Niezależnie od tego, czy myślimy o jednorazowym wydarzeniu, czy też mamy zamiar celebrować cały rok, a nawet wprowadzić nowe usługi czy produkty na rynek z tej okazji. Najpierw trzeba poznać ogólną kwotę.

Na przykład, jeśli z okazji jubileuszu firmy mamy zamiar zorganizować imprezę firmową dla pracowników, a nawet partnerów biznesowych dobrze jest wstępnie oszacować koszty, ponieważ te mogą być o wiele wyższe niż myśleliśmy. I tak do zorganizowania imprezy firmowej potrzebne będą:

  • wynajęcie sali,
  • nagłośnienie,
  • DJ lub orkiestra,
  • catering,
  • produkcja zaproszeń,
  • oprawa sali,
  • prezenty dla gości.

Sam koszt takiego wydarzenia może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych. Ponadto dużą część budżetu mogą pochłonąć środki na zakup prezentów. Dlatego trzeba zawczasu pomyśleć, jaką kwotę chcemy przeznaczyć, a potem w jej ramach zadecydować o miejscu i oprawie wydarzenia.

Kiedy zorganizować jubileusz firmy?

Wiele osób pewnie uzna, że najlepszy termin na imprezę z okazji urodzin firmy, to właśnie dzień jej założenia. Warto jednak pamiętać, że jubileusz można obchodzić cały rok. Nie trzeba więc organizować wydarzenia tylko w jeden dzień. Ponadto taka data może wypaść w dzień wolny od pracy, w środku tygodnia, w okresie urlopowym, a nawet w szczycie sezonu sprzedażowego. Czyli w dni, w które trudno będzie zebrać pracowników lub zaproszonych gości z firm partnerskich, aby uczestniczyli w bankiecie.

Ustalając termin, dobrze jest też unikać terminów w okolicach długich weekendów oraz świąt. Dobrze jest też sprawdzić czy w dniu, jaki nas interesuje nie ma też wydarzeń branżowych czy szkoleń i konferencji, na które dużo osób będzie się wybierać. Ustalając termin na jubileusz firmy, trzeba kierować się zasadą uzyskania zadowalającej frekwencji zebranych na imprezie.

Kogo zaprosić i komu dać prezenty?

Kiedy już ustalimy datę oraz sposób obchodów, dobrze jest wybrać listę gości. Przede wszystkim jubileusz firmy to święto jej założycieli i pracowników. A zatem zawsze oni muszą się na nim pojawić. Można też zaprosić pracowników wraz z partnerem. Jeśli firma przeszła w ręce kolejnego pokolenia, warto i zaprosić to starsze, które ją zakładało. Dobrym pomysłem jest też zaproszenie istotnych kontrahentów i partnerów biznesowych. Aby podnieść prestiż imprezy można zaprosić również przedstawicieli branży, a nawet lokalnych dziennikarzy.

A co z prezentami?

Na wielu imprezach jubileuszowych daje się pudełko z prezentami. Jednak nie każda firma może sobie pozwolić na drogie prezenty lub też nie chce obdarowywać wszystkich tańszymi prezentami tylko dlatego, że wypada coś dać. Zatem pudełko z prezentami też może być problemem.

Przy ograniczonym budżecie najlepiej jest wręczyć prezenty osobom, które są zasłużone dla firmy lub dzięki którym odniosła ona największy zysk. Dobrze widziane jest też obdarowanie osób, które przeszły w tym roku lub zaraz przejdą na emeryturę. Oczywiście zapraszając parterów biznesowych, również im warto wręczyć drobny upominek.

O tym, jakie pudełka na prezent warto wybrać, możecie przeczytać na http://www.newholiday.pl/pudelko-na-prezent-gdzie-kupic-ciekawe-opakowanie-na-upominek.

Wydarzenia dodatkowe dla jubileuszu

Jubileusz w firmie
Źródło: Pixabay.com

Planując jubileusz nie można skupić się tylko na imprezie firmowej. Jest to świetna okazja, aby pokazać markę od innej strony lub też przy okazji wynagrodzić pracownikom trud wkładany w pracę. Można też skupić się na partnerach biznesowych, którzy przez wiele lat z nami współpracują.

Sam jubileuszowy event dobrze jest połączyć z wydarzeniami dodatkowymi. Na jubileusz firmy pomysły można mieć bardzo różne, ale warto wykorzystać ten czas, aby zdobyć nowych klientów.

Można więc postawić na różne wydawnictwa jubileuszowe, współpracę z mediami i nową oprawę wizualną marki z okazji okrągłej rocznicy jej istnienia. Dobrze jest też wydać limitowane edycje produktów, o ile to możliwe, ponieważ są one gratką nie tylko dla stałych klientów firmy, ale też mogą być zachętą dla nowych osób.

Jest to też okazja, aby wprowadzić nową usługę, w przypadku przedsiębiorstw usługowych. Z okazji jubileuszu o firmie powinno być głośno, a więc warto też przeznaczyć więcej środków na marketing.

Artykuł napisała:
Natasza Miszczuk.
Ekonomista z wykształcenia,
copywriter z zamiłowania.
Influencer urodowy z wiedzą na każdy temat.

Źródło:

  • https://www.prawo.pl/zdrowie/jak-przygotowac-i-zorganizowac-wydarzenia-specjalne-na-przykladzie-jubileuszu-szpitala,237061.html.

 

 

About the author

Redakcja

View all posts

1 Comment

  • U nas co roku organizowany jest bal z okazji jubileuszu firmy 🙂 Świetna sprawa, na którą czekamy z niecierpliwością! 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.