Grupa ludzi w biurze rozmawia o możliwościach smart house

Czego może nauczyć się Twój dom? Poznaj najnowsze trendy w dziedzinie smart home

Artykuł partnera.

Inteligencję definiuje się jako zdolność do rozumienia otoczenia, uczenia i dostosowywania się do zmian. To wszystko doskonale pasuje do inteligentnych urządzeń, które już niedługo pojawią się w Twoim domu. Sprzęty codziennego użytku będą uczyły się nawyków właścicieli, aby jeszcze lepiej odpowiadać na ich potrzeby.

Lodówka, która zna Twoje ulubione dania? Odkryj możliwości machine learning

Urządzenia, które działają automatycznie, na podstawie wprowadzonych wcześniej parametrów, nikogo już nie dziwią. Technologia idzie jednak o krok dalej – już niedługo w Twoim domu pojawią się rozwiązania wykorzystujące machine learning. Twoja lodówka, pralka, odkurzacz czy zmywarka będą stopniowo uczyły się typowych zachowań domowników, aby na tej podstawie wykonywać swoje zadania. Znajomość nawyków to także większe bezpieczeństwo – w razie wykrycia niestandardowego działania urządzeń (np. włączenia światła w nocy) system poinformuje o tym użytkownika.

Sterowanie głosem – bardziej precyzyjne i… nareszcie po polsku

Jeśli korzystasz z aplikacji do obsługi robota sprzątającego czy pralki, to wiesz, że używanie smartfona w domu nie zawsze jest wygodne. Jeśli nie lubisz ciągle nosić telefonu w kieszeni, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – technologia sterowania głosem jest intensywnie rozwijana i już niedługo będzie dostępna tak łatwo, jak aplikacje mobilne. Za pomocą poleceń będziesz mógł włączać pralkę, zmywarkę czy odkurzacz. Inteligentne urządzenia sterowane głosowo zdejmą z Ciebie cały ciężar związany z przygotowaniem obiadu czy sprzątaniem. Co ważne, systemy sterowania głosem będą coraz lepiej działały w językach innych niż angielski.

Dom inteligentny to dom bezpieczny

Inteligentna infrastruktura: czujniki, kamery czy skanery są wręcz stworzone do tego, by budować za ich pomocą systemy zapewniające bezpieczeństwo domownikom. Dzięki nim inteligentny dom rozpozna, kto wchodzi do budynku i uruchomi alarm w razie wykrycia nieprawidłowości. Dom bezpieczny to także taki, w którym panują optymalne dla zdrowia warunki. O to zadbają systemy automatycznie uruchamiające klimatyzację czy ogrzewanie lub otwierające okna.

Urządzenia, które zamówią czyszczenie lub zrobią zakupy? To możliwe już wkrótce!

Wyposażone w sztuczną inteligencję urządzenia będą połączone nie tylko z Twoim smartfonem, ale również z całą siecią firm i osób odpowiedzialnych za obsługę. Lodówka stworzy listę zakupów na podstawie Twoich przyzwyczajeń i złoży zamówienie online. System kamer, który wykryje zabrudzenia na dywanie, będzie mógł samodzielnie zamówić usługę czyszczenia. Domowe sprzęty będą także zamawiały pomoc w razie usterki.

Rozwiązania, z których skorzystasz w przyszłości, powstają już dziś! Odwiedź stronę GlobalLogic i dowiedz się, jak tworzy się inteligentne urządzenia dla domu.

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.