Kobieta szuka informacji o agilach dla firm

Agile dla firm – czy warto się nim zainteresować?

Efektywność zespołu, zwłaszcza w branżach wymagających kreatywnego myślenia, przekłada się bezpośrednio na wyniki firmy. Niekiedy same szkolenia podnoszące kompetencje nie są wystarczające. Wtedy warto zastanowić się nad sposobem myślenia i wartościami, jakie wyznaje dane przedsiębiorstwo. Pomóc w tym może mindset Agile.

Czym jest mindset Agile?

Jest to podejście, które pozwala na zintegrowanie członków organizacji (np. firmy) z nią samą. Wynika to przede wszystkim ze zrozumienia jej wartości, ale również uporządkowaniu wkładu, jaki dają np. pracownicy. Mindset Agile skupia się na tym, że to człowiek jest w centrum organizacji. W końcu – to co damy od siebie, przekłada się bezpośrednio na jej zasoby.

Tymi wartościami są: skupienie, otwartość, szacunek, zaangażowanie, i odwaga. Skupienie dotyczy celu, jaki wyznaczają sobie członkowie organizacji. Otwartość polega na dzieleniu się wiedzą i nastawieniu na zdobywanie nowych doświadczeń. Szacunek przejawia się natomiast poprzez akceptację innych uczestników organizacji i tego co wnoszą – zarówno pozytywnych, jak i negatywnych aspektów. Zaangażowanie polega na włączeniu się w życie firmy, zaakceptowanie i przyswojenie jej wartości. Odwaga natomiast wykazuje się poprzez dążenie do wyznaczonych celów.

Jednak jak wdrożyć Agile do swojej firmy? Warto w tym celu skorzystać z pomocy specjalistów, którzy przeprowadzają szkolenia Agile dla firm. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu, łatwiej jest zrozumieć na czym polega to podejście, co może ułatwić wdrożenie tego w firmie. Zajęcia mogą być organizowane w różnej formie. Ważne by przekazywana treść była dostosowana do uczestników szkolenia, by jak najlepiej przekazać im wartości, potrzebne w Agile.

Czy warto zainteresować się mindsetem Agile?

Jeżeli zależy nam na wykorzystywaniu nowoczesnego podejścia do zarządzania zespołem, warto zwrócić uwagę na możliwości, jakie daje ten mindset.

Niejednokrotnie używamy określenia, że “ograniczenia są w naszej głowie”. Agile ma pomóc w zniwelowaniu ich, ale przede wszystkim w zrozumieniu samego siebie jako elementu całości organizacji. Wykorzystywany jest często w branżach, które wymagają kreatywnej i efektywnej pracy, a współpraca zespołu jest kluczowa do osiągania celów.

Nie da się ukryć, że mindset Agile znacząco różni się od innych metod pracy z zespołem. Przede wszystkim tutaj uczestnicy szkolenia muszą działać z własnej, nieprzymuszonej woli i chcieć wdrożyć poznane wartości w życie. Tylko w ten sposób po efektywnym szkoleniu Agile, możliwe jest wykorzystanie tej wiedzy w praktyce.

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.