Kobieta studiująca na kierunku Business and Finance Management
Źródło: Pixabay.com

USOS UJ – kierunek Business and Finance Management?

Business and finance managament to studia konieczne, by po ich zakończeniu móc pracować na wysokich stanowiskach w korporacjach, firmach biznesowych lub skutecznie prowadzić własną działalność gospodarczą. Osobom niedoświadczonym bardzo trudno utrzymać firmę na rynku, dlatego umiejętne prowadzenie jej jest kluczem do sukcesu. Wiadomości zdobyte na studiach pozwolą bez strachu płynąć po szerokich głębokich wodach. Wykształceni biznesmeni są poszukiwani nie tylko przez firmy krajowe, ale także międzynarodowe.

Co zdawać na maturze, by mieć szansę dostania się na Business and Finance Managament?

Już w pierwszej klasie liceum musieliśmy wybierać przedmioty rozszerzone, które miały być kluczowe podczas ich zdawania na maturze. W trzeciej klasie wypełnia się kartę, która definitywnie podkreśla przedmioty, z których chcemy zdawać egzamin dojrzałości. I wówczas musimy już być pewni, co do obranych studiów. Zatem zanim wypełnimy kartę, koniecznie musimy zaznajomić się z wymaganymi przedmiotami maturalnymi w USOS UJ.

Jeżeli chcemy dostać się na studia uniwersyteckie o profilu Business and Finance Managament, musimy zdać egzamin dojrzałości m.in. z następujących przedmiotów:

  • język obcy,
  • matematyka,
  • geografia,
  • WOS,
  • informatyka,
  • historia,

Język angielski to podstawa

Oprócz tego musimy bardzo dobrze władać językiem angielskim, gdyż studia są prowadzone właśnie w tym języku. Jeśli podjęliśmy decyzję o studiowaniu kierunku biznesowego, powinniśmy zadbać o swój angielski. Jeśli będziemy dobrze się nim posługiwać, studia nie będą sprawiać nam żadnego kłopotu.

USOS UJ w Krakowie posiada bardzo dużo kierunków. Jeśli nie jesteśmy zbyt pewni co do startowania na Business and Finance Managament, możemy przeanalizować inne możliwości. Musimy bowiem wiedzieć, iż ważne jest nie tylko zdanie na maturze wymieniowych powyżej przedmiotów. Sukces na studiach będzie w pełni, jeżeli mamy już teraz zmysł biznesmena, lubimy kalkulować, rozmyślać nad różnymi możliwościami działania, szukać i znajdywać wyjście w obecnych problemach itp.

Jak wygląda program studiów?

Studia na kierunku Business and Finance Management UJ
Źródło: Pixabay.com

Aby absolwent studiów mógł znaleźć odpowiednią pracę, musi być doskonale przygotowany na rozpoczęcie kariery zawodowej. Dlatego program studiów jest tak przygotowany, by student zdobył wiedzę, umiejętności strategiczne i kompetencję. Między innymi nauczymy się, jak rozpoznawać prawdziwe relacje wśród pracowników, co zrobić, by pracownicy umieli ze sobą współpracować, a nie przeszkadzać sobie wzajemnie, jak rozwiązywać konflikty. Jak przeprowadzać transakcje biznesowe, prowadzić konferencje itp. Poznamy działanie korporacji od podszewki, by umieć lokalizować procesy, które hamują rozwój firmy. Nauczymy się krytycznego myślenia i umiejętności podejmowania decyzji.

Przedmioty przewidziane w programie studiów to rozwój umiejętności zawodowych, ekonomia, księgowość i finanse, wprowadzenie do prawa, kultura organizacyjna, kompetencje i możliwości organizacyjne, rynek i marketing, zarządzanie. USOS UJ w Krakowie przygotuje nas poprzez kierunek Business and Finance Managament na dyrektorów i ludzi zajmujących wysokie stanowiska.

Abyśmy byli dobrze przygotowani do przyszłych stanowisk pracy, program jest tak zaplanowany, żeby było dużo zajęć prowadzonych przez zaproszonych profesorów z zagranicznych uczelni oraz praktyków biznesu. Będziemy się rozwijać w zakresie strategii biznesowej, relacji międzyludzkich, sprzedaży i kupna itd. Dostaniemy bardzo dobre przygotowanie praktyczne. Wszystkie zajęcia wykładane będą w języku angielskim.

Praca po studiach Business and Finance Managament w USOS UJ

Dzięki temu, iż przejdziemy dużo ćwiczeń praktycznych w organizacjach wielokulturowych oraz wielonarodowościowych o rozbudowanej infrastrukturze zarządzania i wielością różnorodnych interesów, będziemy cennymi kandydatami na stanowiska menadżerskie i dyrektorskie oraz kierownicze.

Pracę po studiach znajdziemy w korporacjach międzynarodowych i krajowych, a także w organizacjach wielokulturowych i wielonarodowościowych. Doskonale damy sobie również radę we własnym biznesie, jeśli zdecydujemy się takowy prowadzić. Będziemy umieć zatrudniać dobrych pracowników i mądrze nimi kierować.

Rynek pracy dla absolwentów studiów biznesowych jest szeroko otwarty. Dobrze wykwalifikowanych ludzi na stanowiska kierownicze i dyrektorskie potrzeba w każdej branży. To od nich bowiem zależy rozkwit firmy. Zdobyta wiedza i umiejętności na studiach USOS UJ, pozwolą strategicznie prowadzić powierzone nam przedsiębiorstwo lub własny biznes.

Autor tekstu:
Copywriter Beata Goździk,
autorka książki dla młodzieży pt. „Bierz plecak i lecimy”.

Źródła:

 

 

 

About the author

Redakcja

View all posts

1 Comment

  • Studia po angielsku? 🙂 Chyba nie dla mnie, ale myślę, że osoby biegle władające językiem obcym powinny się na ten kierunek zdecydować! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.