adbane i posprzątane biuro w firmie

Sprzątanie w firmach IT – specjalne wymogi

Wzajemne relacje międzyludzkie, życzliwość i uprzejmość mają oczywiście ogromne wartość. Jednak nasza gościnność i otwartość mogą mieć drugorzędne znaczenie, jeśli okaże się, że w naszej firmie mamy po prostu brudno. Jeżeli klientowi nie będzie odpowiadać miejsce pod względem czystości, wybierze się do konkurencji.

Zaprowadzenie idealnego porządku w biurze jest trudne, ale osiągalne. Sprzątanie firm IT to sprzątanie powierzchni stricte biurowej i socjalno-sanitarnej, w której przebywają ludzie. Dlatego zorganizowanie przyjemnej, czystej przestrzeni jest bardzo ważne. W końcu w czystości pracuje się efektywniej i przyjemniej.

Na co klienci zwracają szczególną uwagą wchodząc do naszej firmy, biura?

Obecnie wiele firm decyduje się na usługi outsourcingu. Pomieszczenie kuchenne czy toalety zazwyczaj sprząta firma porządkowa, która pilnuje harmonogramu sprzątania, by stworzyć komfortowe warunki do pracy dla każdej osoby.

Jak sprzątać firmy informatyczne?

Umyta glazura na ścianach, lustra bez zachlapań, zdezynfekowana miska klozetowa i pisuary, zawsze uzupełnione rolki papieru toaletowego, ręczniki do rąk, pełny dozownik do mydło – to wszystko stwarza poczucie opieki nad pomieszczeniem i troskę o drugiego człowieka. Podobnie w kuchni: czystość wokół ekspresu do kawy, uzupełniony pojemnik z cukrem czy czyste wnętrze lodówki to jedne z wielu ważnych elementów, na które ekipa sprzątająca musi zwracać uwagę. Takie działania dają pewność zawsze odpowiednio przygotowanej powierzchni do użytkowania.

 Sprzątanie firm IT – na co uważać?

Pomieszczenia biurowe, open space, serwerownia – występują tu duża liczba przewodów, komputerów, urządzeń biurowych. Podłoga techniczna zwana jest potocznie podłogą podniesioną – to specjalny układ odpowiednio dobranych i zamocowanych na wspornikach płyt modułowych, które mają za zadanie ukryć wszystkie wiązki kabli, które rozprowadzają prąd po całym biurze. O ile dbanie o ten rodzaj podłogi w przypadku typowych czynności porządkowych, takich jak np. odkurzanie odbywa się standardowo, jak dla wszystkich powierzchni, o tyle jeśli na takiej posadzce mamy wyłożoną wykładzinę i wymaga ona zabiegu prania, wówczas należy wybrać odpowiednią metodę czyszczenia. Z reguły taką usługę wykonuje się metodą na sucho, ponieważ przemoczenie wykładziny może skutkować awarią systemu elektrycznego i bardzo poważnymi konsekwencjami.

W pobliżu stanowisk pracy najczęściej znajdują się żywe rośliny zielone. To świetna metoda na wyciszenie, zmniejszenie stresu czy zwyczajnie na poprawę samopoczucia. Jeśli w zakresie czynności firmy sprzątającej jest pielęgnacja tej przestrzeni, pracownicy sprzątający muszą bardzo uważać, aby przy okazji podlewania, woda nie została rozlana na biurka, dokumenty, podłogę. Ważne jest także, aby dostosować środki pielęgnacyjne odpowiednie do powierzchni szklanych, plastikowych czy kamiennych. Niezależnie od tego, jaką powierzchnię biurową sprzątamy, zawsze należy uważać, aby nie uszkodzić sprzętu biurowego, którego – jak wiadomo – w IT jest bardzo dużo.

Usługi porządkowe dla biur w 98% wyglądają bardzo podobnie. Jeśli chodzi o sprzątanie w biurach, króluje tu systematyczność, ciągłość usług oraz zaangażowanie. Tworzenie harmonogramu z uwzględnieniem specyfiki biura jest zawsze mile postrzegane przez klientów korzystających z usług profesjonalnych firm porządkowych.

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.