Kurier pomaga w przeprowadzce

Przeprowadzka a kurier – jak może Ci pomóc?

Jeśli niedługo zamierzasz przenieść się do innego miasta na studia lub planujesz przeprowadzić się do nowego domu, z pewnością przygotowujesz te wszystkie pudełka, które zamierzasz zabrać do miejsca docelowego. I tu pojawia się pytanie: kto to wszystko przewiezie? Sprawdź, czy w takich sytuacjach może pomóc Ci kurier.

Kurier dla mini przeprowadzki

Jeśli szukasz usług przewożenia mebli z jednego miejsca na drugie, najczęściej trafiasz na usługi profesjonalnych firm przeprowadzkowych. Jest to dobre rozwiązanie do przewozu rzeczy o dużych gabarytach oraz tzw. trudnych towarów, czyli np. pianina, drogich mebli itd. Są jednak sytuacje, w których musisz zabrać ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy (ubrania, książki, kosmetyki itd.).

Wówczas do takiej przeprowadzki lepiej zamówić kuriera np. przez platformę SendIt.pl. To także dobre rozwiązanie, gdy podczas standardowego przewozu rzeczy zapomnisz o przewiezieniu kilku mniejszych pudeł lub walizek, albo gdy nie zmieszczą się one w furgonetce przewozowej.

Tańsza przeprowadzka z kurierem

Wynajęcie kuriera do takiej mini przeprowadzki jest na pewno tańsze niż skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej. Jeśli więc masz do przewiezienia tylko kilka lub kilkanaście niezbyt dużych paczek i możesz poczekać na ich dostarczenie 2-3 dni, lepiej zamówić kuriera. Pamiętaj o tym, że jednak nie wszystko możesz nadać w przesyłce kurierskiej. Część towarów znajduje się na tzw. zakazanej liście (np. produkty łatwo psujące się, zwierzęta domowe, rośliny). Niektórych też ze względu na wielkość, wagę i kształt nie przewiezie kurier lub za ich transport przyjdzie Ci słono zapłacić. O tym, jakich dokładnie „problematycznych” przedmiotów nie można nadawać kurierem, przeczytaj więcej tutaj: https://www.sendit.pl/blog.

Kurier zawsze pomoże Ci w mini przeprowadzce, przewozie rzeczy drobnych, które można zapakować w pudła o regularnym kształcie. Wtedy jest to bardziej opłacalna opcja niż korzystanie z usług firmy przeprowadzkowej.

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.