rynek w Poznaniu

Mikroapartament w Poznaniu – czy to dobra inwestycja?

Mikroapartamenty to jeden z najsilniejszych trendów na rynku nieruchomości w Polsce. W Poznaniu stale rośnie zainteresowanie tego typu lokalami – poszukiwane są zarówno w celach inwestycyjnych, jak i do zaspokajania prywatnych potrzeb mieszkaniowych.

Mikroapartament – mały metraż, atrakcyjna cena

Mikroapartamenty zwane także mikrokawalerkami cieszą się popularnością przede wszystkim w dużych miastach, gdzie na szeroką skalę są realizowane różne inwestycje mieszkaniowe. Poznań to dla deweloperów miasto odznaczające się ogromnym potencjałem właśnie pod tym względem, dlatego w ich ofercie coraz częściej można znaleźć lokale o powierzchni nieprzekraczającej 20 m kw. Z prawnego punktu widzenia nie są to mieszkania, ale lokale użytkowane, niemniej da się je bez problemu przystosować do celów mieszkalnych. Niewielki metraż wiąże się z mniejszym wydatkiem, choć jak podkreślają eksperci z deweloperskiej firmy Ronson, najkorzystniej pod względem cenowym wypadają większe mieszkania. Nie zawsze jednak nabywca jest w stanie pozwolić sobie na zakup dużego mieszkania, dlatego decyduje się na mikroapartament.

Mikroapartament w Poznaniu – dla kogo?

 Mikroapartament może okazać się dobrym rozwiązaniem w przypadku singli oraz osób, które w mieszkaniu nie spędzają zbyt dużo czasu, np. z uwagi na obowiązki zawodowe. To także doskonała lokata kapitału i inwestycja, która może przynieść spore zyski. Mikroapartament idealnie nadaje się na wynajem – na małe lokale nietrudno znaleźć chętnych.

Mikroapartament w Poznaniu – o czym pamiętać?

 Decydując się na zakup mikroapartamentu w Poznaniu, należy uwzględnić jego lokalizację i standard. Bardzo ważne jest to, aby lokal był funkcjonalny – w tym przypadku każdy centymetr przestrzeni jest w cenie. Mikrokawalerki wymagają bowiem odpowiedniej aranżacji wnętrz, aby przestrzeń wykorzystać w maksymalny sposób. Taki lokal można kupić w stanie deweloperskim, czyli przeznaczony do dalszych prac wykończeniowych, lub w wersji pod klucz gotowej do zamieszkania.

 

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.