lampa wisząca w pokoju

Lampa wisząca do pokoju starszego dziecka – co wybrać?

Odpowiednie oświetlenie pokoju dziecka w ogromnym stopniu decyduje o komforcie najmłodszego lokatora. Składa się na nie wiele elementów – jednym z nich jest lampa wisząca, która pełni funkcję centralnego źródła światła.

Lampa wisząca – jaki model wybrać?

Wybór lampy wiszącej do pokoju starszego dziecka jest podyktowany rozmaitymi przesłankami. Pod względem stylistycznym powinna ona współgrać z aranżacją pomieszczenia, niemniej warto pamiętać o tym, że dziecko w takim wieku ma już swoje upodobania. Jest zatem oczywiste, że lampa musi przypaść do gustu mieszkańcowi pokoju. Dziewczynki na ogół preferują modele w pastelach, różach, beżach lub szarościach, natomiast chłopcy zwykle wybierają nieco bardziej zdecydowane barwy. Jeśli natomiast chodzi o kształty lamp, to w tym obszarze jest szerokie pole do popisu. Eksperci ze sklepu Lamps & Company podpowiadają, że w razie jakichkolwiek wątpliwości najlepiej postawić na klasykę, która pasuje w zasadzie do wszystkiego.

Lampa wisząca – jakie światło?

 Kupując lampy wiszące dla dzieci, trzeba mieć na uwadze ich funkcję użytkową. Mają one za zadanie równomiernie oświetlić pokój, co jest przydatne np. podczas sprzątania. Do lampy należy dobrać odpowiednią żarówkę. Jej moc musi pasować do wielkości i kształtu pomieszczenia, a także do wykonywanych w nim czynności. Na uwadze trzeba mieć ponadto dodatkowe źródła światła. W pokoju nie może być ani za ciemno, ani za jasno. Obecnie najpopularniejsze są żarówki LED lub żarówki halogenowe. Najczęstsza ich moc to 40 W, 60 W lub 100 W.

Lampa wisząca – czy to wystarczy?

 Jedno źródło światła w pokoju starszego dziecka to za mało. W pomieszczeniu nie może zabraknąć lampki nocnej, a także lampki na biurko. Jeżeli miejsce na to pozwala, warto też pokusić się o montaż kinkietów nad łóżkiem i postawienie lampy na podłodze. W ten sposób doświetlone zostają poszczególne strefy, a dziecko dobiera sobie oświetlenie do bieżących potrzeb. Ma też zapewnioną w pokoju odpowiednią atmosferę sprzyjającą nauce, zabawie oraz wypoczynkowi.

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.