Kobieta w sklepie płaci za zakupy telefonem

Jak zapłacić telefonem?

Płacenie przez telefon to szybka, wygodna i bezpieczna metoda. Nie ma potrzeby noszenia przy sobie gotówki ani karty płatniczej. Proces płatności trwa zaledwie kilka sekund i pozwala uregulować rachunek wszędzie tam, gdzie można płacić zbliżeniowo. Sprawdź, jakie są metody zapłaty telefonem.

Gdzie można zapłacić telefonem?

Lista dużych, a w niektórych przypadkach także mniejszych sieci handlowych i sklepów, w których można płacić smartfonem, jest coraz dłuższa. Sklepy w Polsce, które akceptują płatności kartą, wyposażają swoje kasy w czytniki NFC. Technologia NFC („komunikacja bliskiego zasięgu”) to standard techniczny, który ugruntował swoją pozycję w płatnościach zbliżeniowych. Współpracuje również z nowymi modelami telefonów.

Z usługi płatności smartfonem można skorzystać m.in. podczas płacenia za:

  • zakupy w sklepie stacjonarnym,
  • parkometr,
  • bilety komunikacji miejskiej,
  • taksówkę,
  • zakupy w sklepie online.

Jak zapłacić smartfonem stacjonarnie?

Płatność mobilna telefonem działa podobnie jak płatność zbliżeniowa kartą bankową z obsługą NFC. Aby to zrobić, potrzebna jest aplikacji banku, za pomocą której proces płatności odbywa się przy kasie. Trzeba wcześniej doładować tę aplikację pieniędzmi lub podłączyć ją do innego środka płatniczego np. karty kredytowej. Po skonfigurowaniu tej funkcji należy po prostu zbliżyć smartfon bezpośrednio do czytnika w sklepie.

Jak zapłacić telefonem online?

Podczas robienia zakupów lub korzystania z innych usług online, również można wykorzystać płatność telefonem. Możliwe jest to wtedy, gdy dostawca korzysta z usług płatniczych serwisów, takich jak np. https://www.dotpay.pl/. Wykorzystując działalność tej platformy, można dopasować produkty do swoich potrzeb. Bardzo praktycznym rozwiązaniem, z którego chętnie korzystają klienci sklepów internetowych, jest system płatności BLIK.

BLIK ma tę niewątpliwą zaletę, że umożliwia użytkownikom telefonów na dokonywanie płatności nie tylko online, ale także w sklepach stacjonarnych, kawiarniach i punktach usługowych. Do tego nie ma potrzeby posiadania telefonu z usługą NFC, ani karty kredytowej, ani dostępu do konta internetowego. Wystarczy jednorazowy, sześciocyfrowy kod, który należy wpisać we wskazanym miejscu.

Jakie są inne metody płatności telefonem?

Technologia NFC i system BLIK, choć najpopularniejsze, to jednak nie są jedynymi metodami płatności telefonem. O innych dostępnych możliwościach można przeczytać na stronie: https://www.dotpay.pl/metody-platnosci.

Ciekawym rozwiązaniem jest m.in. metoda IVR, która umożliwia płatność kartą przez telefon po rozmowie z konsultantem. Opcja ta wykorzystywana jest głównie w serwisach, które posiadają własne sprzedażowe lub doradcze call center. Istnieje również SkyCash, czyli niezależny od operatorów telekomunikacyjnych uniwersalny system prostych i niezawodny płatności przez telefon.

Każda z powyższych metod to łatwy, szybki i bezpieczny sposób płatności. Trzeba jednak pamiętać, że płatność telefonem wymaga, aby urządzenie było gotowe do użycia, więc nie można sobie pozwolić na rozładowanie baterii.

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.