Wysyłanie paczki kuriem do Włoch

Jak wysłać paczkę do Włoch?

Artykuł partnera.

Stolica pizzy i aromatycznych makaronów, a jednocześnie kraj z bogatą i wielowiekową kulturą, który może się poszczycić stworzeniem nie jednego legendarnego skutera, ale całej gamy unikatowych i wyjątkowych wehikułów. Włosi w kwestii mody i designu nie mają sobie równych, więc nie dziwi fakt, iż słoneczna Italia w okresie wakacyjnym przyciąga wielu naszych rodaków. Zresztą nie tylko wtedy. Polacy zafascynowanych tym krajem postanawiają kontynuować swoją życiową przygodę na włoskiej ziemi i wrastają w nią głęboko. Rodzinom, które zostały w kraju, pozostało tylko wysyłanie paczek do Włoch.

Jak tanio wysłać paczkę do Włoch?

Włochy nie są pierwszym krajem, który przychodzi do głowy, jeśli mówimy o emigracji zarobkowej Polaków. Z pewnością utrudnieniem jest nieznajomość języka, a także specyfika panującego tam rynku pracy. Niemniej jednak kreatywność i pracowitość Polaków z pewnością będzie tam dostrzeżona. Warto również pamiętać, że Polacy stanowią dość liczną grupę turystów, która przez cały rok odwiedza różne rejony Półwyspu Apenińskiego, a której można zaproponować usługi turystyczne lub noclegowe. Szacuje się, że Polonia to obecnie około 100 tys. osób, ale te oficjalne statystyki mogą być mocno zaniżone. Tak duża grupa rodaków z pewnością utrzymuje kontakty z krajem, a wraz z tym faktem zapewne jest powiązane zainteresowanie przesyłaniem paczek do Włoch. Aby zaoszczędzić na kosztach transportu przesyłek warto zdecydować się na usługi brokera międzynarodowych przesyłek Boxfox, który zaoferuje konkurencyjne ceny na usługę kurierską.

Dlaczego koszt przesłania paczki u brokera kurierskiego jest niski?

Zazwyczaj podaje się, że im więcej pośredników przy realizacji usługi, czy zakupu towaru, tym cena końcowa jest wyższa. Każdy w tym łańcuchu dodaje swoją marże, a finalnie to konsument ponosi cały koszt wyprodukowania oraz dystrybucji. Inaczej jest w przypadku pośrednictwa w przesyłkach międzynarodowych. Ten dodatkowy element w całym procesie logistyki paczki sprawia, że cena przesyłki zagranicznej może być niska. Dlaczego? Broker kurierski podpisuje stałą i zazwyczaj długoterminową umowę z konkretną firmą kurierską na, z góry określoną, liczbę paczek w miesiącu. Ten hurtowy zakup sprawia, że otrzymuje on bardzo korzystną ofertę cenową, a konsekwencją tego jest możliwość oferowania przesyłek w atrakcyjnej cenie. Następnie poprzez swoje kanały sprzedaży oferuje możliwość realizacji wysyłki paczki za niższą cenę. Firma kurierska nie zajmuje się obsługą przed i posprzedażową, a tylko realizacją usługi. Tym samym nie ponosi dodatkowych kosztów i może sobie pozwolić na obniżkę ceny. Sytuacja ta jest idealna i dla klienta końcowego, i dla pośrednika, a także dla firmy kurierskiej. Co ważne, dokonując zakupu u brokera kurierskiego takiego jak BoxFox można wysłać paczkę z oraz do Włoch, co oznacza, że kierunek przesłania paczki jest dowolny. Warto o tym pamiętać, jeśli chcemy wysłać prezenty do rodziny na Święta lub urodziny, przesłać swoje bagaże, czy pakunki przy przeprowadzce, a nawet narty.

Szukając oszczędności na wysyłce paczek do Włoch warto rozważyć skorzystanie z usług brokera kurierskiego, który z jednej strony oferuje taką samą usługę jak firmy kurierskie, a z drugiej jest okazją do zaoszczędzenia sporych sum. Zwłaszcza, jeśli dokonujemy wysyłek cyklicznie lub prowadzimy niewielki biznes, a wysyłkę paczek zagranicznych wykonujemy każdego dnia.

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.