Mężczyzna trzyma paczki do wysyłki kurierem

Jak tanio wysłać paczkę?

Dawno minęły czasy stania w długiej kolejce w urzędzie pocztowym tylko po to, aby nadać przesyłkę. Obecnie jest to mało efektywne, drogie i zawodne. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się przesyłki kurierskie, które można nadawać w dowolnym momencie i miejscu. Wystarczy wejść na stronę internetową firmy przewozowej lub brokera usług kurierskich.

Pozwala to na szybkie, tanie i wygodne wysyłanie przesyłek zarówno krajowych, jak i międzynarodowych (np. będą to paczki do USA czy do Wielkiej Brytanii). Nie trzeba martwić się nadwyrężeniem budżetu, chcąc wysłać prezenty bliskim przebywającym na emigracji.

Co zrobić w celu nadania przesyłki kurierskiej?

Osoby zastanawiające się nad tym, jak wysłać paczkę kurierem szybko i tanio, powinny poszukać brokera usług kurierskich. Pozwoli to zaoszczędzić czas i pieniądze, jest to zdecydowanie tańsze niż nadawanie przesyłek bezpośrednio u przewoźników. Oszczędności mogą sięgać nawet kilkudziesięciu procent, a wszystko załatwia się zdalnie, wystarczy wypełnić krótki formularz i opłacić zlecenie. Koniec ze zbędnymi formalnościami i staniem w kolejce. Każdy doskonale wie, jak problematyczne i wręcz irytujące są wizyty w urzędzie pocztowym. Możliwe jest również wybranie opcji dotyczącej pobrania. Zamówienie kuriera online jest banalnie proste i zajmuje dosłownie parę minut, można to zrobić z poziomu komputera lub nawet smartfona, wystarczy mieć urządzenie z dostępem do Internetu.

Chcąc wysłać przesyłkę kurierem, należy w pierwszej kolejności zająć się jej spakowaniem. Jeśli koszty mają być jak najniższe, to potrzebny będzie solidny i sztywny karton o kształcie regularnego prostopadłościanu, bez owijania go folią stretch i przyklejania etykiet typu „szkło”, „nie rzucać”, „góra-dół”. W ten sposób przesyłka zostanie zaliczona do standardowej, co przyspieszy jej sortowanie i doręczenie do adresata. Mając już przygotowaną przesyłkę, należy ją wymierzyć, bo będzie to potrzebne do jej wyceny. Wymagane jest podanie wymiarów paczki, jej wagi i kraju doręczenia. Na tej podstawie zautomatyzowany system wyszuka wszystkich dostępnych przewoźnikowi i wyświetli oferowane przez nich ceny świadczonych usługi.

Jak nadać przesyłkę kurierem?

Po wycenieniu przesyłki i wybraniu przewoźnika, który ją odbierze od nadawcy i zajmie się doręczeniem do adresata, można przejść do wypełniania formularza online. Nie ma w tym jednak niczego skomplikowanego, podaje się podstawowe dane teleadresowe osoby nadającej i odbierającej przesyłkę. Wszystko sprowadza się do uzupełnienia pustych pól, które są dokładnie opisane. Należy wypisać imiona i nazwiska, adresy obu stron, numery telefonu, adresy e-mail. W formularzu zaznacza się opcję zamówienia kuriera po odbiór przesyłki, po czym wybiera się dzień, w którym ma to nastąpić i preferowane przez siebie godziny. Określić trzeba również to, jaka jest zawartość przesyłki i sposób jej zapakowania.

Następnym krokiem jest przejście do części dotyczącej usług dodatkowych. Można wybrać pobranie i ubezpieczenie, określić jego kwotę. Za opłatą możliwe staje się skorzystanie z opcji doręczenia paczki w godzinach późnowieczornych, czyli między 18 a 22. Dla niektórych istotne będzie zwrócenie do nadawcy dokumentów dołączonych do przesyłki typu umowa czy faktura. Na koniec pozostaje zaakceptować wszystkie wymagane zgody, regulamin, politykę prywatności. W podsumowaniu wyświetli się kwota do zapłaty, a po wysłaniu zlecenia należy dokonać płatności online. Po zaksięgowaniu wpłaty na podany adres mailowy zostanie przesłany list przewozowy, który nadawca musi wydrukować i nakleić na przesyłkę. Tak przygotowana będzie już w pełni gotowa na odbiór przez przewoźnika w ustalonym wcześniej terminie.

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.