Jazda samochodem.

Jak płacić aplikacją do parkowania?

Aplikacje na smartfony pomagają załatwić coraz więcej codziennych spraw, dzięki czemu oszczędzamy pieniądze oraz swój czas. Specjalne aplikacje przychodzą z pomocą także kierowcom, bo za parkowanie można już zapłacić wygodnie telefonem. Jak się korzysta z takiego rozwiązania?

Jak parkować za pomocą aplikacji

System płatności mobilnych działa już w bardzo wielu miejscowościach. Każdy może z niego korzystać, potrzebna jest tylko odpowiednia aplikacja, którą można za darmo ściągnąć z internetu, na przykład parkowanie aplikacja Bydgoszcz. Jest to rozwiązanie bezpieczne i bardzo komfortowe, bo nawet nie mając drobnych w kieszeni bez problemu da się szybko zapłacić za zajmowane miejsce postojowe.

Opłaty poprzez aplikację są oczywiście dokładnie takie same jak w parkomacie. Końcowa stawka jest naliczana według realnego czasu postoju, nie ma ryzyka nadpłaty ani konieczności wracania do parkomatu do dodatkowy bilet. Zaparkować w ten sposób można niemal wszędzie, bo uruchamiając na przykład parkowanie aplikacja Gniezno, system łączy się z Miejską Strefą Parkowania w danej lokalizacji i pobiera opłaty zgodnie z miejscowym cennikiem.

Jak uruchomić aplikację parkowania?

Aplikacja parkowania musi być połączona z kartą płatniczą kierowcy albo korzysta się z opcji przedpłaty. Warto wpłacić na swoje konto w apce nieco większą kwotę, tak by podczas dłuższego postoju nie zabrakło pieniędzy.

Korzystanie z aplikacji jest bardzo proste. Zaczyna się od podania lokalizacji. Rozpoczynając parkowanie aplikacja Inowrocław uruchamia się po naciśnięciu przycisku „Start”. Kiedy samochód odjeżdża z parkingu, naliczanie opłaty kończy się po wciśnięciu „Stop”, czyli płaci się wyłącznie za czas realnie spędzony na płatnym miejscu. Można ustawić limit czasowy albo kwotowy, jeśli wiadomo z góry, jak długo będzie się korzystało z płatnego parkingu. Postój jednak się wydłużył? Żaden problem, kilka kliknięć wystarczy, by aplikacja przedłużyła parkowanie i naliczyła dodatkową sumę za postój. Po zakończeniu parkowania wystarczy już tylko zamknąć aplikację.

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.