Osoby w firmie korzystają z internetu na swoich laptopach

Bezpieczny internet dla firm, czyli jaki?

Artykuł partnera.

Bez internetu nie da się w dzisiejszych czasach prowadzić żadnego biznesu. Na jakie łącze internetowe się zdecydować, jeśli zależy Ci na najwyższych gwarancjach bezpieczeństwa dla Twojej firmy i pracowników? Czym kierować się w wyborze?

Dlaczego bezpieczeństwo internetu ma znaczenie?

Chociaż może się wydawać, że bezpieczny internet jest potrzebny przede wszystkim takim organizacjom jak banki czy urzędy posiadające dane osobowe czy zarządzające finansami, w istocie bezpiecznym internetem powinno być objęte każde przedsiębiorstwo.

Przede wszystkim, każda firma posiada pracowników, których dane powinny być mocno chronione. Dlatego niedopuszczalne jest prowadzenie księgowości w sposób, który może umożliwić wyciek danych.

Ponadto, każda firma jest zobowiązana do chronienia danych i interesów swoich klientów. Jeśli przedsiębiorstwo działa w usługach dowolnego rodzaju, nie może pozwolić sobie na przestój w pracy aplikacji. Największe konsekwencje takie wydarzenie będzie miało oczywiście przy dużych firmach, ale i w małych, w których z różnych przyczyn zostanie odcięty internet, praca staje się uniemożliwiona, na czym traci firma, a cierpią klienci.

Bezpieczny internet jest aktualnie nie tylko podstawowym wymogiem codziennej pracy, ale również komfortu i dbania o wizerunek firmy jako kompetentnego i rzetelnego partnera.

Jakie cechy powinien posiadać bezpieczny internet?

Najwyższej jakości dostawcy internetu dla firm oferują usługi zabezpieczające przed zewnętrznymi atakami. Może to być filtracja AntyDDOS, czyli sposób na ataki DDOS. To popularny rodzaj ataków hackerskich polegający na wysyłaniu olbrzymiej liczby zapytań do serwerów firmy, przez co dochodzi do zablokowania normalnego funkcjonowania łącz i w konsekwencji globalnej awarii całego systemu firmy. Bezpieczny internet posiada dostosowany do specyfiki danej organizacji firewall. Jeśli mamy bardzo wygórowane wymagania, warto szukać firm jakich jak S-NET, które dodatkowo oferują wsparcie opiekuna klienta i wsparcie techniczne przez 24 godziny na dobę.

Jeśli interesuje Cię sprawdzony, bezpieczny internet dla firm w Krakowie, możesz online skonfigurować swój pakiet dostępu do Internetu już dzisiaj.

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.