umeblowany taras

Pierwszorzędne ogrzewanie tarasowe – promienniki podczerwieni na taras

W dzisiejszych czasach coraz częściej szukamy rozwiązań przyjaznych środowisku. Wybór odpowiedniego ogrzewania nie jest w tym wypadku łatwy, a tym bardziej ogrzewania tarasowego, gdzie nie mamy zbyt wielu opcji. Ciekawym i niekonwencjonalnym rozwiązaniem może być w tym przypadku nowoczesna technologia, jaką są promienniki podczerwieni.

Ciepło na tarasie przy niskiej temperaturze – promiennik podczerwieni

Urządzenia te wykorzystują do ogrzania obiektów w swoim zasięgu podczerwień na zasadzie emisji fal podczerwonych. W przeciwieństwie do innych, tradycyjnych form ogrzewania, nie ogrzewamy powietrza, a wyłącznie obiekty w granicach zasięgu urządzenia. Dodatkowo promienniki podczerwieni działają na prąd, dzięki czemu unikamy procesu spalania, a co za tym idzie – nie wytwarzamy szkodliwych spalin dla środowiska. Warto również wiedzieć, że przy użyciu promienników ciepła unikamy cyrkulacji powietrza, dzięki czemu kurz czy inne zanieczyszczenia nie wznoszą się w powietrze. Rozwiązanie to pozwala na całkowicie inny komfort grzewczy i użytkowy. Ogromną zaletą tego typu ogrzewania jest to, że może ono być spokojnie stosowane przy osobach starszych i schorowanych, przy małych dzieciach oraz kobietach w ciąży.

Gdy pogoda za oknem nie sprzyja, szukamy rozwiązania na to, jak przedłużyć sobie sezon tarasowy. Tradycyjne formy grzewcze, typu piecyk czy kominek wolnostojący, często zawodzą nas ze względu na długotrwały proces rozpalania i konieczność ciągłego pilnowania ognia lub po prostu nie zapewniają nam oczekiwanego ciepła. Aby zapewnić sobie optymalny komfort cieplny warto zdecydować się na promienniki podczerwieni na taras. Urządzenia te ogrzeją nas i wszystko co w swoim zasięgu tak samo skutecznie, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. A dodatkowo promiennik podczerwieni zrobi to w kilka chwil! Bez obaw możesz urządzać imprezy na swoim tarasie czy pić poranną kawę w chłodny poranek – promienniki podczerwieni na taras zapewnią błogie ciepło bez czasochłonnego rozpalania i dokładania do ognia.

drewniana sauna

Promiennik naścienny, wiszący czy wolnostojący – jaki rodzaj wybrać?

Aby zapewnić sobie maksymalny komfort grzewczy, powinniśmy wybrać odpowiedni rodzaj promiennika ciepła dla naszego tarasu. Pierwszą opcją są promienniki podczerwieni naścienne, które występują w formie panelu do zamontowania na ścianie. Taki rodzaj promienników zapewni nam ciepło bez tzw. zimnych okien. Innym rozwiązaniem, które zdecydowanie pozwoli zaoszczędzić miejsce, są promienniki wiszące. Możemy je zamontować nad stołem jadalnianym lub wypoczynkiem ogrodowym. Ostatnią opcją są promienniki podczerwieni wolnostojące. Możemy je postawić w dowolnym miejscu na naszym tarasie, jednak z zachowaniem wszelkich wskazówek i środków ostrożności zawartych w instrukcji.

promienny naścienny

Promienniki podczerwieni – plusy i minusy

Ogrzewanie z wykorzystaniem podczerwieni ma tak naprawdę same korzyści. Żadna inna forma ogrzewania nie zapewni nam tak zadowalającego komfortu cieplnego przy tak małym nakładzie pracy, bo tak naprawdę promienniki podczerwieni wystarczy tylko włączyć. Tradycyjne formy grzewcze wymagają od nas rozpalania i dokładania do paleniska – przez co wydziela się szkodliwy dym. Promiennik podczerwieni to rozwiązanie przyjazne dla środowiska i naszego zdrowia. Promienie podczerwone mają również pozytywny wpływ na nasze krążenie. Dzięki sposobowi działania promienniki podczerwieni są bezpieczne dla dzieci, osób starszych czy alergików. Jest to również rozwiązanie ekonomiczne, ponieważ inwestując raz, możemy cieszyć się sprzętem i błogim ciepłem przez długie lata.

Minusem może być jedynie to, że nasz rynek został oblężony przez chińskie zamienniki promienników. Takie urządzenia nie są w stanie nam zaoferować nic więcej, oprócz niskiej ceny – często są wadliwe i psują się już po kilku sesjach. Promienniki podczerwieni polskiej produkcji to gwarancja najwyższej jakości i maksymalny komfort cieplny przez długie lata.

Artykuł powstał przy współpracy z http://irsystem.pl/

About the author

Redakcja

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.